Stipendien saajat

Stipendit keväällä 2014

 

Tapiolan Yhteiskoulun Tuki ry:n myöntämät stipendit:

 

Luokkastipendit

 

7A   Riina Vehviläinen

7B   Aava Marte

7C   Myrsky Arikoski

7D   Jaakko Pöntinen

7E   Tony Brander

7F   Sampsa Valjus

7H   Tommi Lampinen

 

8A   Helmi Holopainen

8B   Saga Tanner

8C   Taru Hirvensalo

8D   Kamil Rehor

8E   Liisa Tenhovuori

8F   Joel Hellén

8G   Oskari Jouhki

8H   -

 

9A   Veikka Peltomäki

9B   Lauri Ahtola

9C   Martin Plukka

9D   Benjamin Kovanen

9E   Patric Bejedi

9H   Henri Pirttimaa

 

Oppiainestipendit

 

Äidinkieli ja kirjallisuus:   Sessi Trapnowski 9C

Biologia:   Ilari Jokinen 9B

Elämänkatsomustieto:   Roy Kokkonen 9A

Englanti:   Leo Virolainen 9A

Espanja:   Elina Hanhirova 9D

Fysiikka:   Markus Helenius 9D

Historia:   Iiris Neuvonen 8B

Yhteiskuntaoppi:   Venla Ailasmäki 9A

Kemia:   Julia Tuuri 9D

Kotitalous:   Rita Veijalainen 9E

Kuvataide:   Silja Schouwvlieger 9D

Käsityö, tekstiilityö:   Sara Korhonen 9A

Käsityö, tekninen työ:   Marko Leinikka 9C

Liikunta (2 kpl):   Matias Juuranto 9D, Mikaela Salomaa 9D

Maantieto:   Joonas Ylä-Rautio 9A

Matematiikka:   Petri Maaranen 9C

Musiikki:   Eemeli Helo  9A, Tuulia Hero  9B 

Ranska:   Sakari Peltonen 9E

Ruotsi:   Essi Häkkinen 9C

Saksa:   Roope Turku 9E

Terveystieto:   Venla Karlsson 9A

Tietotekniikka:   Elias Jaskari 9D

Uskonto:   Mari Kolkki 9B

Ilmaisutaito:   Helena Rovio 9D

TET-stipendi:   Maria Haukka 9A

 

Erityistehtävien hoito

 

Oppilaskunta:   Anna Oesch 9A

 

Tukioppilastoiminta:        Nella Auvinen 9A                 Ella Mäkelä 9B

                                            Veikka Peltomäki 9A           Mari Kolkki 9B

                                            Venla Karlsson 9A              Sofia Viljanen 9B

                                            Maria Haukka 9A            

                                            Sessi Trapnovski 9C           Nora Nevalainen 9C

                                            Anni Voipio 9C

 

Äänentoisto:                      Eemeli Helo 9A                    Roy Kokkonen 9A

                                            Susanna Kumpulainen 9A   Joonas Ylä-Rautio 9A

                                            Otto Pirttimaa 9B                  Ella Mäkelä 9B

 

Vitsanen:   Karoliina Sainio 9B

Tsemppistipendi:   Jenni Vikström 9A

 

 

Muut stipendit:

 

Lähi-Tapiola-yhtiöiden stipendi

parhaan keskiarvon saavuttaneelle pojalle ja tytölle: Ilari Jokinen 9B, Julia Tuuri 9D

Lasten päivän Säätiön stipendi:   Nella Auvinen 9A, Sofia Tuuri 9D

Seurakunnan stipendit (2 kpl): Nora Nevalainen 9C, Sofia Viljanen 9B

Uuden Tuulen Marttojen stipendi:   Maisa Ajanko 9C

Tapiolan Killan stipendi:   Niko Kankkunen 9B

Keskon Fair Play-stipendi: Sara Korhonen 9A, Henriikka Hänninen 9B,

    Anni Voipio 9C, Sini Bono 9D, Ilmari Jylhä 9E

Antikvariaatti Tessin kirjallisuusstipendi:  Jaakko Puska 9B

Suomen tietokirjailijoiden stipendi:   Atte Tommiska 9E

Teknologiateollisuuden TN-stipendi:   Santeri Sirén 8E

 

Musiikin nuottiavaimet

Roy Kokkonen 9A

Venla Karlsson 9A

Joonas Ylä-Rautio 9A

Anna Oesch 9A

Saskia Tuori 9B

Ella Mäkelä 9B

Jaakko Perälä 9B

Ilari Jokinen 9B

Otto Pirttimaa 9B

Henriikka Hänninen 9B

 

 

Kirjapalkinnot

Espanja:   Sara Korhonen 9A, Ilari Jokinen 9B

Kotitalous:   Eetu Laitinen 9C, Sessi Trapnowski 9C

Matematiikka:   Martin Plukka 9C, Essi Häkkinen 9C

Maantieto: Roope Turku 9E, Savva Kuparinen 9A

Biologia: Sofia Tuuri 9D, Jaakko Perälä 9B